piątek, 19 stycznia 2018

[Grafika] Fanart Dragon Age

Witam! Dziś wreszcie mam zaszczyt zaprezentować owoc kilku tygodni pracy, jakim jest taka oto tapeta i jednocześnie największy fanart, z jakim kiedykolwiek do tej pory się mierzyłam. Biorąc pod uwagę, jak ciężko mi się zabrać do rysunków z rzeczy, które lubię, to naprawdę nie wiem, co mi strzeliło tym razem do głowy, ale było warto.

Z niewiadomych przyczyn jak do tej pory wszystkie moje rysunki mające jakiś związek z Dragon Age były robiona na Lilla Lou, a to daje naprawdę małe pole do popisu (no i nie można zrobić z tego tapety). Uznałam więc, że skoro już zabieram się za taki projekt, to muszę z niego wycisnąć, ile tylko się da, więc nie tylko pokusiłam się o cały zestaw postaci, ale też zupełną zmianę stylu. Oczywiście nie jest to zmiana permanentna, bo na ten moment dalej skłaniam się ku kreskówkom, jednak tworzenie tej ilustracji definitywnie było bardzo fajnym doświadczeniem (no może poza tymi momentami, kiedy miałam już tak dość wszystkiego, że chciałam tylko włączyć grę i wymordować wszystkie postacie, które rysowałam).
Jedna z najważniejszych rzeczy, na które zwróciłabym uwagę robiąc tą pracę jeszcze raz, to perspektywa. Zastosowałam tu perspektywę dwupunktową (2-point perspective? Nie wiem, jak się na to mówi po polsku), ale przy kolorowaniu i cieniowaniu linie się poprzekrzywiały i efekt aż prosi się o jakąś korektę. Na tym etapie pracy było to już jednak niemożliwe, natomiast zawsze warto pamiętać o tym w przyszłości.
Po tym,, jak trochę już ochłonęłam po tej pracy zaczynam dostrzegać niebezpieczną zależność, mianowicie korci mnie, żeby zrobić więcej ilustracji w tym stylu. Na ten moment jednak chyba sobie daruję, a tymczasem będę kończyć. Trzymajcie się i cześć :)

1 komentarz:

  1. bardzo ładna ilustracja. Taki styl jest bardzo interesujący i daje poczucie 'ciepła" więc fajnie by było gdyby na blogu pojawiło się takich więcej :)

    OdpowiedzUsuń