piątek, 1 grudnia 2017

[Character Design] Wężowy mag & Wynalazca

Dzień dobry! Ostatnio rysowałam sobie różne postacie, bo bardzo chciałabym nauczyć się projektować ciekawszych bohaterów i stwierdziłam, że w sumie dlaczego by Wam tego nie pokazać? W związku z tym dziś mam do przedstawienia dwa projekty i mam nadzieję, że Wam się spodobają.

Moje eksperymenty zaczęłam od obstawienia tematów przewodnich. Tym razem jednak nie był to w stu procentach mój pomysł, gdyż stworzenie podobnych postaci było częścią kursu, który sobie przerabiałam w tym czasie. Po lewej widzicie więc wężo-mago-przywoływaczo-kapłano-antagonistę. Po prawej trochę prościej, bo postanowiłam narysować wynalazcę w stylu steampunk. Co mi z tego wyszło? nie wiem. Bardziej jednak niż na samym pomyśle chciałabym się skupić na realizacji. Zależało mi na tym, żeby postacie ze sobą mocno kontrastowały, pomimo iż są zaprojektowane pod zupełnie różne uniwersa. Skupiłam się więc na wykorzystaniu różnych kształtów, barw i sylwetek. Myślę jednak, że przy kolejnych projektach będę starała się te techniki zastosować w jeszcze większym stopniu, bo na razie postacie wyszły mimo wszystko w dość przeciętnych proporcjach bez mocno wyszczególnionych elementów. Tworząc je nie miałam ustalonego odgórnego założenia, do czego ew. miałyby służyć, ale następnym razem postaram się pewnie zawrzeć całą sylwetkę w kilku prostych kształtach. Być może wtedy szkice wyjdą bardziej ekspresywne.

Tymczasem dzisiaj to by było na tyle, zatem nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić Was do filmu z tej pracy i pożegnać tradycyjnie: Trzymajcie się i cześć :)

https://www.youtube.com/watch?v=HLkXNWJd9uA

4 komentarze:

 1. Taki mały protip
  Zawsze zapisuj sobie wersje postaci bez dodanych cieni i odblasków
  W przyszłości jeśli bedzisz chciała je dać komuś do narysowania lub sama je narysować znacznie łatwiej będzie się połapaćw kolorach x'3
  Wszystko cudnie pięknie i tez kocham słowo antagonista oraz styl steampunk <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo :) Zawsze zapisuję w formacie źródłowym, więc z ew. wróceniem do płaskich kolorów nigdy nie mam problemu.

   Usuń
 2. Kochana, uwielbiam twoje prace, są bardzo inspirujące, a oglądając twoje filmy czuję się jeszcze bardziej zmotywowana ^^ Masz w sobie masę pozytywnej energii, widać, że to co tworzysz nie męczy Cię, a wręcz przeciwnie. Może nie wszyscy zwracają na to taką uwagę, ale mogę zapewnić, że tego typu podejście udziela się innym c:

  Mam pytanie... Odnośnie tych kursów, czy mogłabyś powiedzieć mi coś więcej na ich temat? Czy są płatne? Jak dokładnie wyglądają itp. Proszę ^^ Sama trochę się uczę rysować i taka wiedza na pewno by mi się przydała (przepraszam, mam nadzieję, że nie zabrzmiałam w tym momencie zbyt egoistycznie ^^").

  Pop_kulturalna (sorcia, piszę ze starego konta xD)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się bardzo, że podoba Ci się to, co robię. Domyślam się, że takie "wymęczone" filmy nie prezentowałyby się zbyt dobrze i tym bardziej uszczęśliwia mnie fakt, że odbierasz z moich materiałów pozytywną energię.

   Jeżeli chodzi o kursy, to obecnie przerabiam serie ze strony https://www.lynda.com/ Jest to usługa o charakterze subskrybcyjnym, więc co miesiąc lub od razu na rok pobierana jest opłata w zależności o wybranego sposobu. Mając wykupione członkostwo ma się dostęp do całej biblioteki kursów (zazwyczaj 1 do 2 godzin na kurs, a kursów jest mnóstwo o różnorakiej tematyce) prowadzonych przez przeróżne osoby. Obecnie strona oferuje darmowy trzydziestodniowy trial, który mi kończy się za jakieś 2 tygodnie. Trzeba tam podać dane płatności, ale jeżeli anuluje się członkostwo przez upływem 30 dni strona nie nalicza żadnych kosztów. Jak na ten moment jestem bardzo zadowolona z materiałów, jakie tam znajduję i podoba mi się, jak większość z nich jest prowadzona. Mam nadzieję, że udało mi się w miarę pomóc.

   Pozdrawiam,
   Sarawi

   Usuń