piątek, 20 października 2017

[Grafika] Ellois

Dzień dobry! Można by pomyśleć, że siedzę w całej rysunkowej społeczności już od jakiegoś czasu, więc mniej więcej ogarniam, co i jak. A tu wychodzi na to, że nigdy nie robiłam żadnego Art Trade'a. Aż do teraz.

Jakiś czas temu miałam okazję zrobić AT z pewną przemiłą osobą kryjącą się pod nickiem wsiempriwiet. Pozwolę sobie przedstawić Wam skróconą wersję opisu postaci, a potem może opowiem jeszcze trochę o samym rysunku.

Ellois wychowuje się w niezbyt dużym miasteczku, które coraz szybciej się rozrasta - przyciąga ono młodych ludzi, głównie studentów tanimi kosztami życia i bliską odległością do politechniki. Miasteczko ma nietypową architekturę - między uroczymi kawiarenkami i starymi kamienicami, można znaleźć nowoczesne kluby i puby oraz świeżo postawione domy. Ellois pasjonuje się nauką, głównie fizyką, gotowaniem (mimo, że nie wychodzi jej to zbyt dobrze), a kiedy nikt nie widzi ogląda godzinami filmy Disneya, czas wolny spędza zwykle z tatą, który jest wykładowcą na wspomnianej wcześniej politechnice, jako pracoholik jej tata spędza tam naprawdę wiele czasu. Jednak gdy naprawdę chce uciec od rzeczywistości wybiera się do lasu, na obrzeżach miasta, gdzie zazwyczaj po prostu spaceruje. Czasy uniwersum to czasy współczesne.

Pracę bardzo przyjemnie mi się wykonywało i muszę przyznać, że jak na pierwszego Art Trade'a to było to pozytywne doświadczenie. Przy pracy bardzo mnie zainspirował opis miasteczka i od razu praktycznie wyobraziłam sobie scenę, która w prawie niezmienionej formie trafiła do ilustracji. Mam pewien problem z balansem szczegółów. Po dłuższym przypatrywaniu się dochodzę do wniosku, że w pracy brakuje paru dodatkowych elementów, które nadałyby pracy więcej życia. Cóż, zawsze to kolejna rzecz do zapamiętania na przyszłość. Ogólnie jednak fajnie się pracowało z tą paletą kolorów, a design postaci bardzo mi się spodobał.

Dzisiaj to by było na tyle. Na sam koniec zapraszam Was jeszcze na instagrama wsiempriwiet: Klik!
Poza tym chciałabym Was zachęcić do obejrzenia speedartu z tej pracy, bo znajdzie się tam rozszerzony opis postaci i refka, z której korzystałam. Tymczasem ja się z Wami żegnam, trzymajcie się i cześć :)

https://www.youtube.com/watch?v=DB1DOjaIbuk&feature=youtu.be

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz