wtorek, 22 sierpnia 2017

[Grafika] Portret "Malowany"

Hejo! Wróciłam z wakacji! Dzisiaj będzie rysunek zupełnie inny niż zwykle, w ramach małego eksperymentu uznałam, że spróbuję zupełnie innego stylu.

Wbrew temu co mówi tytuł posta, pracę wykonałam na komputerze. Większość moich "dzieł" digital (z resztą nie tylko) jest bardzo rysunkowa, z grubym lineartem i dość płaskim efektem. Dzisiejszy portret techniką bardziej przypomina malowanie, ponieważ opierał się na nakładaniu na siebie i mieszaniu kolejnych warstw odcieni. Było to moje pierwsze podejście tego typu, także eksperymentowałam ze wszystkim na bieżąco.

Uznałam, że przy takim teście nie ma co porywać się na jakiś mega ambitny szkic, więc wybrałam coś, w czym czuję się najlepiej- postacie. Dawno nie robiłam takiego typowego portretu, już zapomniałam jak przyjemnie jest darować sobie skomplikowane stroje i pozy a skupić się na samej twarzy :D

Mimo że o raczej zostanę przy moim kreskówkowym stylu, bardzo dobrze się bawiłam robiąc tą pracę i z pewnością kiedyś jeszcze wrócę do podobnego wyzwania. Przy kolejnej zabawie ze zmianą stylu natomiast prawdopodobnie pobawię się trochę w rysowanie postaci anime. Tymczasem dzisiaj to by już było wszystko. Trzymajcie się i cześć :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz