wtorek, 8 sierpnia 2017

[Grafika] Jester

Dzień dobry. Dziś mam kolejny rysunek, a w nim więcej nieba, więcej gwiazdek i randomowych, bajkowych pomysłów.
Także zapraszam do czytania :)

Za tą pracę zabrałam się w zasadzie bez jakiegoś konkretnego zamysłu. Miałam naszkicowaną na boku postać, wsadziłam ją w jakieś tło i jakoś to wyszło. Bez ładu, bez składu, brałam inspirację ze wszystkiego, co się napatoczyło. Nie nazwałabym tego co prawda improwizacją, bo na każdym etapie dużo myślałam nad kolejnym krokiem, ale na samym początku nie miałam pojęcia, jaki będzie ostateczny efekt.

Nie jest to postać, którą wykorzystałabym w czymkolwiek innym niż rysunek. Do tego bohatera pasuje tylko jeden wyraz warzy w tylko jednym geście. Mimo to myślę, że wyszedł całkiem ciekawie.

Tak jak wspomniałam w ostatnim poście, ten, jak i kilka kolejnych wpisów są pisane wcześniej. Tym samym kiedy wy to czytacie, ja sobie siedzę w górach i szkicuję różne inne szalone i mniej szalone pomysły. Fajnie tak czasem sobie po prostu zacząć bazgrać nie zastanawiając się co z tego wyjdzie. Pytanie do Was na dziś: czy podczas rysowania wolicie improwizować czy wszystko skrzętnie planujecie? Z mojej strony dzisiaj to by było na tyle. Trzymajcie się i cześć :)

1 komentarz:

  1. Justynianie, doznałem olśnienia. A może ten Jester będzie pierwszym gostkiem, co się napatoczy mi i tobie w naszych przygodach? I tak, komunikuję sie przez komentarz, gdyż na Skype chyba ci się umarło. Znowu. W każdym razie, to mój pomysł, i prawdopodobnie go odczytasz. A tak poza tym to obiło mi się o uszy, żeś wyjechał, stary. Miłego pobytu i fajnych lasek, które nawiedzisz jako duch :P

    Oliwier

    OdpowiedzUsuń