piątek, 28 lipca 2017

[Grafika] Ogień w oddali

Dzień dobry. Już się nie mogłam doczekać, żeby pokazać Wam ten rysunek. Tym razem zebrałam się do próby zaprzyjaźnienia się z krajobrazami i krajobrazy (przynajmniej teoretycznie. Nie oczekujmy zbyt wiele na początek) odwzajemniły moje starania. Zdobyłam nowe spostrzeżenia, nowe umiejętności, nowe pomysły i... nową tapetę :P Same plusy.
Co mnie wzięło na widoczek? A pojęcia nie mam. Odczułam po prostu mentalną potrzebę (i mentalny brak nowej tapety). Mimo to i tak musiałam dodać jakąś postać, choćby w formie uzupełniającej. W dniu, kiedy stworzę pełną ilustrację bez żadnych bohaterów, zaznaczę sobie w kalendarzu nowe święto. Na razie pozostanę raczej przy półśrodkach. Sama ilustracja jest dosyć prosta, postanowiłam za to dopakować ją szczegółami na poziomie lineartu i mimo że nie jest to najbardziej skomplikowana ilustracja, jaką w życiu zrobiłam, to definitywnie należała do jednej z trudniejszych.

Pierwszą rzeczą, jaką sobie uświadomiłam mniej więcej na początku rysowania był fakt, że skoro rysuję w stylu kreskówkowym, to nie muszę pracować nad nie wiadomo jaką formą czy proporcjami. Zamiast tego postawiłam na powykręcane i rysunkowe kształty i od razu o wiele przyjemniej mi się rysowało. Miałam okazję potestować różne techniki, szczególnie jeśli chodzi o kolorowanie i formy. Próbowałam różne elementy narysować na różne sposoby. Można powiedzieć, że nawet mi się to zaczęło podobać (?)

Dalej nie przyjaźnię się z krajobrazami, ale jestem na dobrej drodze do dogadania się z nimi na pokojowych warunkach. Kto wie? Może nawet kiedyś pogodzę się z architekturą? Dzisiaj jednak to by było na tyle. Trzymajcie się i cześć :)


4 komentarze:

 1. Ale śliczne :O
  Jak zobaczyłam od razu przyszła mi na myśl druga część "Zwiadowców" :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurczę, nigdy bym tego w ten sposób nie skojarzyła, ale faktycznie, coś w tym jest :D

   Usuń
 2. Ślicznie wyszła Ci praca! Bardzo spodobało mi się tło wokół głównej postaci.

  mischotta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Przypomina mi to trochę Kaia z ninjago narysowałaś byś go pliss twóh styl jest Mega

  OdpowiedzUsuń