wtorek, 11 lipca 2017

[Grafika] Farmer Robot

Hej ho! Nowy rysunek! Dzisiaj przedstawiam Wam sympatycznego (a przynajmniej taką mam nadzieję) pana robota-farmera. Dlaczego tak, a nie inaczej, już śpieszę z wyjaśnieniem w dalszej części posta.

Nie jest tajemnicą, że jeśli nie mam ku temu jakiegoś konkretnego powodu (np fanart czy coś w tym stylu) to mam w zwyczaju rysować ludzi albo jakieś humanoidalne wariacje, które ostatecznie i tak wyglądają jak ludzie. No ale to po jakimś czasie może się zrobić nudne. Rzadko zdarza mi się usiąść ot tak i zacząć szkicować, ale o dziwo tym razem tak właśnie powstała postać, którą widzicie na rysunku. Najpierw skupiłam się jednak na projekcie postaci i pierwotny koncept mam dalej w szkicowniku. Potem jakoś tak wyszło, że się koszmarnie nudziłam, więc zaczęłam przeglądać sobie ten szkicownik no i stwierdziłam że "kurczę, to w sumie nie jest aż takie głupie, mogę z tego zrobić ilustrację". Wiem, wzruszająca historia, czyż nie?

Zrobienie z tego ilustracji w kolorze okazało się z bardzo trudne. Przy takiej postaci nie mogłam sobie pozwolić na jakąś mega rozbudowana paletę barw. Co więc zrobiłam? Zaczęłam mocno cieniować... i jeszcze ciemniej i jeszcze ciemniej. W końcu się zorientowałam, że wyszedł mi tak mocny kontrast, że bez równie kontrastowego tła obrazek będzie wyglądał po prostu dziwnie. Obiecałam w ostatnim poście, że będą bardziej skomplikowane scenerie. Także jak obiecałam, tak i jest. W zasadzie to tło nadrabia monotonny schemat koloru bohatera, a bez tego efekt mógłby być naprawdę słaby. No i w tle jest krowa. Krowa wszystko wyjaśnia.

Kurczę, wiecie jak trudno jest sklecić jakieś sensowne zakończenie, kiedy człowiek próbuje napisać choć jedno inne zdanie pod każdym postem? W pewnym momencie w końcu się poddam i będę do każdego przeklejać predefiniowane końcówki :P Także bez przedłużania, ja na dzisiaj kończę, trzymajcie się i cześć.


2 komentarze:

 1. Po pierwsze, fajnie że wróciłaś, dawno Cię tu nie widziałam. Po drugie, genialna praca! Kolorystyka to po prostu cud, miód i orzeszki :3 Jest po prostu piękna i spójna, świetnie dobrałaś kolorki. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Heh, ta przerwa naprawdę mi się nie przysłużyła, stęskniłam się za blogowaniem. Cieszę się bardzo, że praca Ci się podoba.

   Pozdrawiam :)

   Usuń