poniedziałek, 13 marca 2017

[DIY] Maskotki Undertale cz.2

Cześć i czołem! Z racji tego, że moje ostatnie maskotki zostały przyjęte bardzo ciepło, dzisiaj mam dla Was kolejną porcję pluszowych postaci z Undertale. Dzisiaj w roli głównej dwa szkielety.

Na pierwszy ogień do opisu idzie Sans (po lewej). Proces szycia samej postaci przebiegał dość prosto. Wydaje mi się, że zdołałam w miarę zachować proporcje. O wiele trudniejszy był za to ubiór. Okazuje się, że zwykła bluza składa się z zadziwiająco dużej liczby elementów do pozszywania!
Postarałam się jednak wyliczyć odpowiedniego rozmiaru kaptur i uszyć w pełni funkcjonalne kieszenie. Ostatecznie  jestem dość zadowolona (mogło być gorzej!).
Po prawej z kolei stoi (albo i nie stoi, byłam zmuszona użyć stojaka dla lalek, żeby zrobić zdjęcie!) Papyrus. Tutaj na szczęście nie musiałam się martwić o materiały i wykroje, ale za to miałam do czynienia z dużą liczbą szczegółów do uwzględnienia. Poza tym za nic nie mogłam znaleźć właściwych kolorów i ostatecznie poszłam w kwestii odcieni na kilka kompromisów. Czy tylko ja mam takiego pecha, że kiedy potrzebuję kupić coś o konkretnej barwie, to nigdy nigdzie tego nie ma?

 Mimo trudności podczas pracy bardzo przyjemnie szyło mi się obie maskotki. Znowu wpadłam w "trans" i zarwałam parę nocek wykańczając poszczególne elementy. Myślę jednak, że było warto.
I oczywiście, tak jak ostatnio, mam nadzieję, że jaKOŚĆ zdjęcia jest w miarę znośna (przepraszam, nie mogłam się powstrzymać przed choć jednym sucharem...) Dzisiaj to by było na tyle. Oczywiście jeśli macie jakieś rady, sugestie, czy to odnośnie maskotek, czy tematów kolejnych prac, to piszcie śmiało. Ja już będę kończyć. Trzymajcie się i cześć :)

3 komentarze:

  1. Wow ale świetnie wykonane. Kocham tą grę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Są urocze, szczególnie ten po lewej i jego bluza z kieszeniami, musiałaś się bardzo napracować:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ojeju, ty to sama uszyłaś?! masz ogromny talent, weź szyj więcej! Ten po lewej ma taką dopracowaną bluzę, musiałaś się dużo nad nim napracować! Zapraszam Wiktoriaz1-art

    OdpowiedzUsuń