sobota, 28 stycznia 2017

[Cienkopis] Niewygodna korona

lineart, fantasy, postać, królowa, oc, suknia, balowa, koronacja, biżuteria, rysunek, drawing, lineart, inking, sarawi, sarawi studio, sarawistudio,
Cześć! Jak się macie? Ja się cieszę, bo zaczęły się ferie i będę miała trochę więcej czasu na rysowanie. Na ten moment przygotowałam lineart, który jest kolejną wariacją na temat uniwersum, które sobie powoli tworzę gdzieś na boku. Generalnie główny pomysł był taki: Jak wyglądałaby ta postać w wystawnym stroju i z koroną na głowie. (długa historia, trochę związana z fabułą nad którą pracuję)

Chciałam w jakiś sposób wpleść w nowy outfit elementy starego stroju i muszę przyznać, że zrobiłam to w niezbyt subtelny sposób. Cała reszta powstała specjalnie na potrzeby tego rysunku. Najgorsza do zaprojektowania była korona. Jestem okropna w wymyślaniu biżuterii. Mimo wszystko wydaje mi się, że udało się całość sklecić dość spójnie. Ponadto darowałam sobie rysowanie berła, zamiast tego wyszło mi coś na wzór magicznego kostura. Lineart w zasadzie nie zajął mi zbyt wiele czasu, za to miałam okazję na większa skalę przetestować nowe narzędzie. Zakupiłam ostatnio sześć markerów na bazie wody z pędzelkowatą końcówką firmy Kuretake. Raczej się na nie na dłuższą metę nie przerzucę, ale odkryłam, że czarnym markerem świetnie rysuje się grubsze kontury. Myślę, że zostanę przy tym rozwiązaniu na trochę, bo moim zdaniem daje bardzo fajny efekt.

A Wy co sądzicie? Pytanie na dziś: Czy zdarzyło Wam się kiedyś kupić coś a potem używać w zupełnie inny sposób niż w oryginalnym założeniu? Przypadkowe rozwiązania są czasami naprawdę ciekawe :)

5 komentarzy:

 1. Fajny lineart, bardzo podoba mi się jej mina i ubranie, ale największą moją uwagę przeciągnęło to berło, które trzyma:)
  Co do twojego pytania to na pewno mi się kiedyś coś takiego zdarzyło, chociaż dokładnie teraz nie pamiętam czego używałam;)

  OdpowiedzUsuń
 2. wow, śliczna praca! i ta mina xD. mślę że korona ci super wyszła, i to zajefajne berło *.*
  Ostatnio też kupiłam sobie takie markery, z firmy marabu i mam pytanko: czy u Ciebie jest pędzelkowata tylko końcówka czy całe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie pędzelkowata jest tylko końcówka (w sensie cała powierzchnia, którą się rysuje). Reszta ma plastikową obudowę jak normalne markery.

   Usuń
  2. No tak czyli to co... hm widać jest pędzelkowate? Bo u mnie tylko czubeczek :/

   Usuń
  3. Tak, wszystko to co widać jest pędzelkowate.

   Usuń