wtorek, 29 listopada 2016

[Promarker] Świat w butelce

Hej ho! Wreszcie udało mi się skończyć prace nad chyba najbardziej skomplikowanym rysunkiem, nad jakim w życiu pracowałam. Zgłoszenie do konkursu już wysłane, więc mogę spokojnie pokazać go Wam.

Zanim zabrałam się do kolorowania wydrukowałam sobie kilka mniejszych kopii rysunku i starałam się dobrać do nich kolory. Testowałam chyba sześć czy siedem wersji aż w końcu udało mi się uzyskać w miarę zadowalającą mieszankę. W dalszym ciągu nie byłam przekonana, ale gotowy rysunek pozytywnie mnie zaskoczył. Ponadto zgodnie z radą Ishtir jako źródło światła ustawiłam butelkę. Nie udało mi się jednak uzyskać tak wyraźnego efektu światłocienia, o jakim myślałam na początku. Mimo to z rysunku jestem jak najbardziej zadowolona. Powoli dochodzę do wniosku, że powinnam robić więcej pełnych ilustracji z tłem i całą tą otoczką i starać się zostawiać jak najmniej białego na kartce. W każdym razie mam nadzieję, że rysunek Wam się spodobał. Trzymajcie się i cześć :)

3 komentarze:

 1. Piękna praca, bardzo starannie wykonana, podziwiam to, jak dokładnie ukazałaś szczegóły. Dobry pomysł z tą jasną kulą, ładnie rozświetla całość;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super praca, wyszła tak bardzo magicznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem niezmiennie zachwycona :) I bardzo mi miło, że zasugerowałaś się moim komentarzem! :)

  Opłacało się dokładne przemyślenie kolorystyki, bo według mnie jest bezbłędnie. Bardzo podoba mi się to koło za postacią, kojarzy mi się z witrażem.
  Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie!

  OdpowiedzUsuń