sobota, 8 października 2016

[Ołówek] Grzybowa dziewczynka

Dzień dobry! Co tam u Was? Ja miałam bardzo zakręcony tydzień. Trzy ostatnie dni spędziłam na wycieczce szkolnej do Warszawy, wcześniej za to nadrabiałam zaległości i przygotowywałam się do wyjazdu. Nie miałam zbytnio czasu na rysowanie, jednak ten jeden szkic udało mi się wykończyć i uznałam go za wartego pokazania.

Nie wiem dokładnie, czego wtedy szukałam, ale trafiłam w którymś momencie na grafikę przedstawiającą różne rodzaje grzybów. Jakoś tak mnie naszło, żeby narysować dziewczynkę z kapeluszem grzybowym. Prócz tego chciałam narysować obok niej "kwiatową" koleżankę, ale potem stwierdziłam, że to ta pierwsza powinna być kluczowym elementem rysunku i zamiast kolejnej postaci dorysowałam liska z wiankiem. Zdaję sobie sprawę, że wygląda on niezbyt dobrze. Zupełnie nie potrafię rysować zwierząt, więc będę go jeszcze stanowczo poprawiać przy tworzeniu gotowego rysunku. Z samej dziewczynki jestem za to bardzo zadowolona. Chyba dodam jeszcze trochę szczegółów do jej stroju a potem zabiorę się dalsze etapy pracy. A może powinnam darować sobie wianek dla liska i skupić się wyłącznie na grzybach? Muszę jeszcze nad tym pomyśleć. Dzisiaj w każdym razie to by było wszystko. Trzymajcie się i cześć :)

9 komentarzy:

 1. Zapowiada się super, a lisek jest śliczny:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy rysunek :) Lisek super, ja bym mu wianek zostawiła, fajnie to wygląda :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Możesz połączyć kwiaty z grzybami i pokolorować kwiatki w grzybowe kolory :D Ciekawy rysunek ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. zapowiada się ciekawie - czekam na kolor :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawie wygląda, tak jak moi przedmówcy czekam na kolor:)
  Zastanawia mnie tylko, jakie dodasz tło. Na tym etapie lisek wygląda jakby unosił się w powietrzu (choć przyznam, że to też byłoby interesujące rozwiązanie). Będzie jakiś las czy może jednolity kolor?
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chciałam, żeby lis unosił się w powietrzu, natomiast co do tła, to jeszcze nie jestem pewna, jak będzie wyglądać. Prawdopodobnie spróbuję pokombinować coś z dużymi grzybami.

   Pozdrawiam :)

   Usuń
 6. fajny lineart, zapowiada sie ciekawy rysunek. lisek super, ja bym nie zostawiała wianka, tak troche grzyby i kwiaty do siebie nie pasują. ale to twoja praca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zostałaś nominowana:)
  http://sagaoludziachlodu-rysunki.blogspot.com/2016/10/podaj-dalej-challenge-od-werczii-i.html

  OdpowiedzUsuń