poniedziałek, 19 września 2016

[Grafika] Geisha

Dzień dobry! (A właściwie dobry wieczór, ale nie czepiajmy się.) Udało mi się skończyć rysunek geishy, którego lineart wrzuciłam w ostatnim poście. Trochę się pozmieniało, a sam rysunek nie jest już tak "krzywy".

Przede wszystkim naprawiłam parasol. Przy rysunku na papierze bałam się, że cyrkiel zniszczy kartkę, więc bez jego pomocy narysowałam najgorsze kółko jakie istnieje. Musiałam więc wymazać całe tło i posiłkować się autokształtami w programie graficznym. Co prawda nie jestem z tej metody dumna, ale efekt przynajmniej nie koli w oczy. Apropo oczu, to one również uległy zmianie. Są teraz bardziej symetryczne, mają trochę szerszy rozstaw i generalnie wyglądają lepiej. Ogólnie jestem zadowolona z efektu. Miałam trochę zabawy z układaniem się materiału na rękawach. Poza tym zdaję sobie sprawę, że ręka powinna być w "normalnym" kolorze, jako że biała skóra to część makijażu, aczkolwiek na rysunku nie wyglądałoby to zbyt dobrze...
Jakoś tak dzisiaj tematy mi się dobrze kleją. To w takim razie poszerzając wątek rąk, mogę wspomnieć, że robię teraz trochę ćwiczeń odnośnie ich rysowania. W najbliższym czasie możecie się więc spodziewać posta z niektórymi z moich szkiców treningowych. Natomiast film z rysowania tej pracy znajdziecie na moim kanale: Klik!
W każdym razie to tyle. Papa :)

6 komentarzy:

 1. Jest śliczna!:) Faktycznie wyszła ładniej niż szkic, poza tym kolory mnie zauroczyły. Podoba mi się, że rozróżniłaś kolorystyką fakturę sukienki i parasola. Tzn widać, że parasol jest papierowy, a materiał miękki i lejący się, super:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie wyszło :) Widać tą poprawę w oczach, to jest jednak duży plus w rysowaniu na komputerze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczny rysunek! Chyba najbardziej podoba mi się ubranie Geishy. Ma przepiękny kolor ;)
  Pozdrawiam
  Moment Of Dreams ♥

  OdpowiedzUsuń
 4. Wyszła naprawdę pięknie. Bardzo czuć w tym rysunku klimat Japonii. Bardzo podoba mi się miękkie cieniowanie na twarzy i głębokie ciemne oczy :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń