poniedziałek, 18 lipca 2016

[Grafika] ComCom!! Challenge Dzień 18

postać, ruchoma, mruganie, portret, pixel art, pixelart, character
Hej ho! Dzisiaj zadamy sobie pytanie: czy łatwo zrobić rysunek za pomocą pixeli?
Wyzwanie na dziś to: "Ty w wersji Pixel Art"
Muszę przyznać, że po raz pierwszy miałam okazję wypróbować ten styl i o dziwo nie jest to tak proste, jak się wydaje. Uważam jednak, że jak na pierwszą próbę wyszło całkiem dobrze. Cała trudność polega na nadaniu rysunkowi odpowiednich kontur. Ciężko uzyskać zakrzywioną linię za pomocą kilku kwadratów. Co ciekawe pomogły mi przyzwyczajenia z Minecraft'a, gdzie często musiałam dopracować jakąś strukturę z dokładnością co do klocka. Cieniowanie nie było już tak skomplikowane aczkolwiek nie wiem, czy wykonałam je poprawnie. Podobno powinno się korzystać z jakiejś ograniczonej palety kolorów. Samo nakładanie barw odbywa się wyłącznie z pomocą "ołówka" a każda warstwa koloru rysowana jest osobno w celu uzyskania przejść między odcieniami. Obraz jest oczywiście o wiele mniejszy niż tutaj. Przeskalowałam go ręcznie, w obawie że blogger rozmyje mi poszczególne piksele. Oryginalny rozmiar znajdziecie tutaj: Klik!
Pokusiłam się również o dodatek w postaci mrugających oczu. Co myślicie? Mieliście już kiedyś styczność z pixel artem?

3 komentarze:

 1. fajnie Ci wyszło, tym bardziej, że to pierwszy raz :) Ja kiedyś bardzo lubiłam pixel arty i robiłam tego baaaardzo dużo. Ostatnio jakoś próbowałam do tego wrócić nawet, ale jakoś się poddałam, może jeszcze kiedyś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nigdy nie używałam tego programu i na razie się na to nie zanosi. Nie jestem najlepsza, gdy trzeba być dokładnym i cierpliwym.
  Pozdrawiam ciepło. (nieadekwatnie do pogody)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pixelowe obrazki oglądałam już wcześniej na deviantart, a twój bardzo mi się podoba ^^ Mrugające oczy *.* ale fajne ^^
  Pozdrowionka
  Saphira

  OdpowiedzUsuń