środa, 13 lipca 2016

[Promarker] ComCom!! Challenge Dzień 13

Tak się teraz zastanawiam: czemu do pioruna jasnego nie narysowałam tego wcześniej!?
A tak w ogóle to dzień dobry. Wyzwanie na dziś to: "Istniejąca postać z czerwonym strojem". To chyba było najgorsze tłumaczenie z tej listy, ale do zrozumienia w ten czy inny sposób. Miałam rozkminę czy "istniejąca postać" ma być prawdziwą, realną osobą czy postacią fikcyjną, w sensie że taką, która jest znana a nie wymyślona przez osobę rysującą. Samo wybranie postaci było dla mnie wielkim problemem. Właściwie prawie skończyłam inny rysunek po czym stwierdziłam, że jest kijowy i zaczęłam od nowa. (I tak, tym razem jest przycisk "czytaj dalej". I nie jest graficzny, bo przestał mi się podobać. A jest dlatego, że miałam za dużo do napisania i tekst wychodził poza wysokość obrazka... )
O matko, ale się rozpisałam, a nie powiedziałam jeszcze nic o samym rysunku. Jeśli ktoś nie kojarzy, to postać przedstawiona na rysunku to Baymax z filmu Disneya "Big Hero 6" Żałuję, że musiałam go narysować w tej zbroi , bo traci przy tym sporo uroku, ale było to warunkiem tematu. Generalnie jestem zadowolona. Nie pomyślałam tylko o jednym: ten rysunek jest szeroki, a co za tym idzie, musiałam go zmniejszyć by pasował do standardowych parametrów moich rysunków (wiem, że nie musiałam, ale jestem perfekcjonistką i lubię jak obrazki mają taką samą szerokość w poście). Stwierdziłam, że muszę jakoś urozmaicić tło i o ile nie mam pojęcia, skąd ten pomysł i na jaki efekt liczyłam z tym kółkiem, ale zdaje mi się że optycznie powiększa samą sylwetkę postaci. I to w sumie tyle. Do widzenia (słyszenia, czytania, WHATEVER.) Papa.

6 komentarzy:

 1. Też mi się zdaje, że Baymax traci nieco uroku, ale rysunek dobrze zrobiłaś. Tak z ciekawości. Jaką postać narysowałaś na "nieudanym" rysunku?
  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za pierwszym podejściem chciałam narysować Czerwonego Kapturka w wersji z gry "Woolfe: The Red Hood Diaries". Potem stwierdziłam, że cieniowanie wyszło fatalnie a sama postać ma nienaturalnie długą szyję.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Świetna postać :) Zdaje mi się że jest to robot :D

  Pozdrawiam i zapraszam na :mischotta.blogspot.com

  Mischotta

  OdpowiedzUsuń
 3. heh,bardzo fajnie ci to wyszło. też myślę, że baymax w tej zbroi traci urok. gdy napisałaś, że trzeba było narysować ogoś czerwonego, on razu skojarzyła mi się biedronka z tego miraculum.( wiesz o co chodzi? no, ta bajka na disney channel) moje siostry nałogowo to oglądają. i wiesz, szukałam jakiegoś fajnego wyzwania rysunkowego, ale oprócz tego com coma którego ty realizujesz wszystkie miały te same powtarzające się wyzwania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to chwilę myślałam nad narysowaniem biedronki... ale potem zdecydowałam się na Baymaxa.
   Faktycznie, większość wyzwań polega na "ulubione coś" przez minimum połowę zadań. Długo się naszukałam zanim znalazłam to, ale widziałam jeszcze inne dosyć ciekawe. Prócz Com Coma mogę polecić "30 day geek drawing challenge".
   Pozdrawiam :)

   Usuń
  2. Mi Baymax podoba się w obu wersjach tzn. w zbroi i bez ;) Świetnie Ci wyszedł :D
   Pozdrowionka
   Saphira

   Usuń