niedziela, 16 lutego 2014

Steampunk style+ tutorial blond włosy

Cześć. Dzisiaj mam dla Was zapowiedziany projekt w stylu steampunk. Ponadto znów na zamówienie dołączę krótki tutorial, jak zrobić blond włosy. Ogólnie jak dla mnie blond to najtrudniejszy kolor, ponieważ jeśli się przesadzi, włosy wyjdą autentycznie żółte, a to nie blond. W każdym razie zapraszam do czytania. :)

Moim zdaniem projekt wyszedł mi taki sobie. Mimo wszystko jestem z niego całkiem zadowolona. Ponadto taka dodatkowa wiadomość, kupiłam sobie lepszy skaner! Powinien być już w tym tygodniu, więc myślę, ze jakość obrazków znacznie się poprawi. :)

Przejdźmy więc do szkoły rysowania. :)


(Ołówek HB)

1. Robimy szkic. Ja już sobie wcześniej pokolorowałam twarz.

(w-ż  103)

2. Waniliowo-żółtą kredką nakładamy pierwszą warstwę, zostawiając miejsce na refleksy świetlne. Niestety na skanie mało widać, ale jeśli to Was pocieszy- gołym okiem także.

(beżowy 182)

3. Beżową kredką nakładamy kolejną warstwę. Powinna ona być lekka i nie sięgać tak daleko jak pierwsza.

(kasztanowy 179)

4. Kasztanowym kolorem rysujemy przedostatnią warstwę.

(czarny 199)

5. Wykańczamy rysunek w najciemniejszych miejscach czarną kredką i gotowe!
I to by chyba było na tyle. Mam nadzieję, że tutorial się przydał. A teraz jeszcze w temacie bardziej organizacyjnym. Niestety ferie mi się kończą i od poniedziałku wracamy do starego układu. W tym tygodniu pewnie jeszcze będę miała trochę luzu, ale i tak pewnie ciężko mi się będzie wyrobić. W każdym razie nie wiem jak to będzie, ale postaram się przynajmniej raz w tygodniu wrzucać notkę.

Ja w sumie będę już kończyć, bo nawet nie mam o czym pisać. Trzymajcie się i cześć. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz