środa, 12 lutego 2014

Dama żywiołów- ogień [Tutorial]

Cześć. Dzisiaj na prośbę użytkowniczki Patrycja P przygotowałam tutorial na temat kolejnego żywiołu- ognia. Strasznie dużo było przy nim roboty, ale mam nadzieję, że było warto. :)

Ogólnie moim zdaniem stylizacja wody była lepsza, ale ta też mi się nawet podoba. W połowie już straciłam wenę, ale strasznie chciałam to skończyć, więc dół sukienki wyszedł taki sobie. :/
No dobra, to teraz tutorial. :D

(Ołówek HB)

1. Robimy szkic.

(c. pomarańczowy 188)

2. Zaczniemy od skóry. Najpierw ciemną pomarańczową kredką cieniujemy tylko w najciemniejszych miejscach. Zostawiamy tylko okolice dłoni i nogi.

(waniliowy 132, j. czerwony 191, c. czerwony 192)

3. Następnie waniliową kredką kolorujemy resztę. Przypatrzcie się dobrze, bo w niektórych miejscach cieniujemy naprawdę minimalnie. Podobnie robimy z dłońmi i nogami, jednak używamy kredki czerwonej, następnie poprawiamy jej ciemniejszym odcieniem.

(czarny 199)

4. Teraz wykańczamy skórę czarną kredką. Należy uważać, żeby nie przesadzić. Cieniujemy lekko. Przy okazji robimy też tatuaż, a także kolorujemy uszy, o których zapomniałam. :P

(j. czerwony 191, c. czerwony 192)

5. Jeszcze rumieńce. zaczynamy jasnym czerwonym i wykańczamy ciemnym. :)

(czerwony 219, brąz 263 czarny 199)

6. Teraz usta. Kolorujemy czerwoną kredką całość, następnie cieniujemy brązowym i czarnym.

(czarny 199, brązowy 283)

7. Jeszcze tylko oczy i przejdziemy do włosów. Kontury oczu zaznaczamy czarną kredką, tak jak na rysunku. Następnie przy konturach kolorujemy lekko brązowa kredką, by nadać tęczówkom koloru.

(j. czerwony 191, c czerwony 192, brązowy 263, czarny 199, pomarańczowy 186)

8. Przechodzimy już do fryzury. Zaczynając od najjaśniejszej warstwy nakładamy coraz to ciemniejsze kolory w takiej kolejności: j. czerwony, c. czerwony, brąz, czarny. Następnie można włosom nadać połysku kolorując delikatnie pomarańczowa kredką przy refleksach.

Uwaga!!! Jeżeli macie inne kredki niż Faber Castell Polychromos, których ja używam, przetestujcie sobie najpierw na kartce różne kombinacje odcieni, ponieważ nie zawsze może wyjść dokładnie tak, jak u mnie. ;)(czerwony 118, c. czerwony 192, czarny 199)

9. Następnie górna część bluzki. Najpierw całą cieniujemy
czerwonym kolorem, następnie poprawiamy ciemnym, a na koniec czarnym. 

(czarny 199)

10.  Teraz dolna część bluzki. Całość cieniujemy tylko czarnym. W ten sposób robimy też rękawy i ramiączka.
(brązowy 263, pomarańczowy 188, żółty 185)
11.  Pora na spódnicę.  Nakładamy kolejno 3 kolory. Brązowy, pomarańczowy i żółty.(czarny 199)

12. Postaramy się teraz stworzyć efekt dymu. Lekko rozprowadzamy kolor, coraz mocniej przyciskając w środku "chmury". To samo robimy przy dłoniach, w przejściu pomiędzy czerwonym a waniliowym.

(czerwony 118, czarny 199, złoty 250)

13. Na koniec robimy czerwone diamenciki, wykańczając je czarną kredką. Resztę kolorujemy za złoto i gotowe. :)


I jeszcze obiecana kompozycja. :)

Tak w ogóle to bardzo się cieszę, że Patrycja napisała o ten tutorial, bo szczerze mówiąc już miałam z tych żywiołów rezygnować. Jeżeli macie jakieś pomysły co do tutoriali czy innych rzeczy, które mogłyby się pojawić na blogu to piszcie w komentarzach bądź na mojego e'maila, który jest podany w zakładce KONTAKT. Ja jestem otwarta na wszelkie rady i pomysły (o ile realne) i będę się starała w miarę możliwości je realizować. :)

W każdym razie to by było dzisiaj na tyle. Mam nadzieję, że tutorial na coś się przydał. Trzymajcie się i cześć. ;)


2 komentarze:

  1. Napewno sprubuje go narysowaci i czekam na kolejny żywioł.

    OdpowiedzUsuń
  2. mogłabysi zrobici lekcje rysowania blond włosów.Ja bardzo lubie komentowaci wię c bedzie duzo moich komentarzy.

    OdpowiedzUsuń